Podporujem pride pochod, ale podporujem aj rodinu.

Autor: Eka Balašková | 22.9.2013 o 11:31 | (upravené 22.9.2013 o 12:12) Karma článku: 17,18 | Prečítané:  6207x

Kým si ma v diskusií podáte a "roznesiete ma v zuboch" prečítajte si moje argumenty. Možno vám cez ne ponúknem nový pohľad na vec. Môj pohľad.

Netajím sa tým, že som veriaca, aj keď moja viera nie je také to sfanatizované pojedanie všetkého, čo príde od cirkvi. Lebo viera v Boha a cirkev sú "v mojej hlave" dve, veľakrát nezlučiteľné veci. Takže v stredoveku by som určite bola za kacírku - našťastie žijem tu a teraz. Tradičnú rodinu podporujem, lebo v jednej takej som ako šťastné dieťa vyrástla a už ako "dospelá kofa" v nej mám stále zázemie. Moja rodina je kus zo mňa, je súčasťou mojej identity, nie je to len priezvisko, ktoré nosím za krstným menom, je to niečo čo bytostne potrebujem. No a prečo som za život, hádam ani nemusím vysvetľovať - prieči sa mi rozhodovať o niečom bytí alebo nebytí a život vnímam ako dar. A dary si treba vážiť.

No a prečo podporujem pride pochod?

Úplne jednoducho - lebo moja viera, môj Boh mi "kážu" byť tolerantná voči blížnemu. A mojim blížnym je ako susedov malý synček, tak vlakvedúci na trase Horná Dolná - Veľká Suchá, alebo barová tanečneca. A je mi úplne jedno, či pán vlakvedúci žije s miestnym pekárom a barová tanečnica so sekretárkou riaditeľa školy, alebo že susedov synček má vlastne ženskú dušu ktorá je "uväznená" v chlapčenskom tele.

A aj o tom to je. Lebo verím (a pár prečítaných kníh či osudov mi to aj potvrdilo), že títo ľudia, kým si sami pred sebou či pred svetom môžu - dokážu priznať: áno, som gay/lesbička musia prejsť neskutočným duševným utrpením. Vyrovnať sa s tým a priznať si to, že "nie ste normálny" (to normálny je myslené ako že "nezmestím sa do šablóny, do normy spoločnosti", rozhodne nie pejoratívne) chce obrovskú odvahu a neskutočnú duševnú silu. A tie s tými šablónami bojujú po celý život. So šablónami a predsudkami, lebo keď žije muž s mužom, prípadne žena so ženou je to niečo "chodé", nenormálne, "hodné" posmeškov, nedaj Bože fyzických útokov.

Toto nie je tolerancia.

Toto nie je láskia k blížnemu.

Dnes som čítala, že na afterparty po včerajšom pochode bola nahlásená bomba. A to normálne je? Je normálne ubližovať ľuďom len preto, že sú iní? Ďakujem, z takejto "normálnosti" si ja naozaj neprosím.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?