4 roky

Autor: Eka Balašková | 30.11.2013 o 11:12 | (upravené 30.11.2013 o 13:37) Karma článku: 10,22 | Prečítané:  365x

V živote dospelého človeka čas, ktorý neskutočne rýchlo prejde. Prešiel aj v mojom, aj keď zvlášť jeden bol veľmi ťažký. Zvládla som ho, lebo ma ním sprevádzala jedna úžasná bytosť - ty.

Zajtra to budú presne 4 roky čo si prišiel na svet. Bol, vlastne vyzeral to byť, taký škaredý utorok. Spala som veľmi zle, mala som učiť študentky Brailla a do tej Nitry sa mi vôbec nechcelo lebo pršalo a bolo hnusné počasie. A ja (žiadna novinka) lenivá by som radšej ako o pol piatej, vstavala okolo ôsmej.

Lenže to už som vchádzala do budovy Krajského strediska. Chodbou sa niesli hlasy pána Milana a jeho mamky, ktorí si robili skromné raňajky a mne pípla správa. "No už aj ty si sa zobudil?" zahundrala som smerom k mobilu v kabelke a vošla som do kancelárie. Vybrať USB kľúč s prípravou na dnešnú hodinu, nech majú študentky čo čítať, no a na správu som skoro pozabudla. Ale nebudem len tak sedieť a čakať na Peťu a Evku ktoré debatujú u Petry v kancelárii, ani Erika a Oľga tu ešte nie sú, tak si pozriem tú správu.

Výbuch radosti.

Explózia šťastia.

A deň bol zrazu úplne iný. Slzy, smiech, krik, šťastie a dievčatá ktoré vybehli von čo sa deje, či sa to mne rozum čistí.

Nečistil. Prišlo na svet krásne bábo ktoré sa na mňa usmievalo z fotky mmsky.

Prvýkrát som ťa "naživo" videla ako vianočný darček. Lacko ťa položil na stôl a ja som bola neskutočne namäkko. Ten voňavý spiaci uzlíček bol tak krehučký, že som sa ho bála dotknúť - veď mu moja laba môže ublížiť! Zobudil si sa a nádhernými obrovskými očami si sa poobzeral po chodbe starých rodičov. Podala som ti prst, ty si mi ho "schmatol" a ja som bola prekvapená tvojou silou.

Neskôr som milovala telefonáty s Jankou, keď sa s tebou rozprávala a ty si jej svojím nežným hlasom nepovedal. Vedela by som ťa hodiny počúvať ... Ukončil to zväčša tvoj veľký plač.

 

Zajtra máš 4 roky a my doma sem-tam použijeme tvoje hlášky. (Dedko: - Babka kde si? Babka: - Tu si!) a bavíme sa na tom, ako "kopíruješ" slovník rodičov, alebo starých rodičov. Máš všetko čo má jeden drobec mať - milujúcu rodinu a ty jej tú lásku plnými priehrštiami vraciaš. Ďakujem že si.

Ešte máš nárok
nahlas plakať
ešte máš nárok
do reči nám skákať.
Ešte smieš 
kričať na celý byt
ešte chvíľu môžeš
neposedný byť.

Ešte ťa baví autíčka
parkovať v maminých papučiach
ešte si môžeš
pozerať rozprávky dokola.
Ty ešte vidíš to, 
čo my dospelí nie
kvetové bosorky 
a bytosti im podobné ... 

Máš svoj svet 
nepusť si ho z dlaní 
ešte smieš snívať
o svojom sveta dianí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?