ÚNSS pre svojich členov.

Autor: Eka Balašková | 27.2.2014 o 17:35 | Karma článku: 4,57 | Prečítané:  302x

Roky som od kolegov, predsedov Základných organizácií Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska počúvala, ako je ÚNSS strašne centralizovaná do Bratislavy, ako Úrad ÚNSS základné organizácie zaujímajú len vtedy, keď treba zháňať peniaze ale keď "nás dole" treba podporiť tak to neexistuje … Myslím, že ani nemusíte byť členom ÚNSS, aby ste si vedeli predstaviť to pofrflávanie, ktoré však zásadne prebiehalo tam, kde sa proti tomu veľa nedá urobiť. Alebo ako ja hovorím, cez prestávku v rokovaní, v rade na wc.

Kliknite si na https://www.facebook.com/unssclenovia a váš notebook/pc vám ponúkne túto stránku.Kliknite si na https://www.facebook.com/unssclenovia a váš notebook/pc vám ponúkne túto stránku.

Priznám sa, tiež mi chýbali informácie z iných regiónov, veď slepecké časopisy po niekoľkých redukciách rozsahu nemohli obsiahnuť všetko čo by sme si možno priali, boli sme radi že sa do nich zmestilo to, čo bolo nevyhnutné.

Potom prišiel časopis DÚHA (Dvojmesačník, interné periodikum, ktoré prinášalo informácie o ÚNSS) a ja som akosi verila, že ten informačný deficit z regiónov sa stratí. Pravdou je, že som bola v kontakte s viacerými funkcionármi aj z iných krajov, veď s mnohými som sa poznala z rôznych kurzov, konferencii či školení, no stále som mala pocit že tu chýba komplexnejšia forma informácií o aktivitách zrakovo postihnutých osôb.

Potom prišiel Facebook. Od počiatočnej ignorácie som prešla k tomu, že to bola jedna veľká zostava hier s podtitulom "zlodej času", neskôr som tam objavila "polovicu" rodiny a kopec ľudí s ktorými som kedysi chodila do školy až po dnešnú jeho úlohu šíriteľa informácií. Nie že by ma zaujímalo kto, kde, kedy, s kým čo večeral, nedaj Bože robil, to mi je do veľkej miery jedno. Pár rokov dozadu som si uvedomila, že práve FB by mohol pomôcť v informovanosti o aktivitách základných organizácií ÚNSS.

Ako všetko, tak aj toto potrebovalo svoj čas na dozretie. S bývalou PR manažérkou sme sa sice dohodli, že ja budem posielať informácie jej a ona ich bude podávať ďalej, no keď aj nejaká info na stránke vyšla akosi zanikla v množstve iných informácií.

Na Simonino miesto začiatkom tohto roka nastúpil Slávo. Poznám ho ako akčného mladého chalana ktorý sa na dobrú vec nenechá dlho nahovárať a tak som mu napísala pár slovami čo mi v Únii chýba. Také to spojívo medzi jednotlivými zložkami. (Ako inteligentne sa mi to tu podarilo napísať! Jeden by neveril.) Slávo zvážil, poradil sa s pani riaditeľkou a dal tomu zelenú. Možno si niekto povie - veď stránku na FB si môže "vymyslieť" kto len chce, tak načo si potrebovala odobrenie "verchušky". Pravdaže, môže. Ale ak chcem pracovať s informáciami týkajúcimi sa ÚNSS, ktorá už za tie roky má vybudované nejaké to renomé, nebudem robiť niečo "na vlastnú päsť". Navyše sme jedna organizácia tak postupujme spoločne a po vzájomnej dohode.

A tak sa stránka včera "narodila". Prvou "lajkujúcou" (hneď po Slavovi) bola moja sestra Janka ... človek ktorý ma vždy podporí v dobrej veci. Aj týmto ako keby mi povedala ... skrátka "páči sa mi to". (Ďakujem Jani)

Pôvodná stránka Únie na Facebooku, ktorá existuje už istú dobu, ostáva naďalej aktívna. Tak ako doteraz bude slúžiť najmä pre komunikáciu s verejnosťou, na prezentovanie našej organizácie a tém, ktorým sa venujeme, navonok. Ak ste túto stránku doteraz nesledovali, no máte aj o jej obsah záujem, ponúkame Vám adresu stránky: www.facebook.com/nevidiaci. Adresa funguje pre používateľov a v obmedzenej miere i pre nepoužívateľov Facebooku.

A tak sa od dnes aj vy, či už ste členmi ÚNSS, alebo vás len tak možno zaujme čo tí zrakáči robia, lebo veď podľa tohto evidentne len nesedia doma a nečakajú čo s nimi bude, môžete dozvedieť, čo poriada trebárs ÚNSS v Poprade na adrese https://www.facebook.com/unssclenovia

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?