Snehulienka a zopár trpaslíkov

Autor: Eka Balašková | 24.3.2014 o 2:48 | (upravené 24.3.2014 o 17:29) Karma článku: 5,64 | Prečítané:  989x

Ja som to vedela. Čo? Že nebudem spať a že budem o tretej nad ránom "upratovať" svoje myšlienky a pocity. Navrhujem - divadelné predstavenia a kultúrne akcie organizujte dopoludnia.

Foto z príprav muzikálu. V tyrkysovej blúzke kostymérka Janka Vikartovská, vedľa nej režisér Jožko ČernekFoto z príprav muzikálu. V tyrkysovej blúzke kostymérka Janka Vikartovská, vedľa nej režisér Jožko ČernekAhoj Komárno

Lebo to ráno vstanem do povedzme upršaného rána s pocitom "mne sa taaaaaak neeechceee", ale vstanem, veď de toho divadla chcem ísť. Sprcha, omietka, ešte lístky a foťák do kabelky a môže prísť taxík. Zúčastním sa úžasného - zimomriavkoidného predstavenia a o desiatej sa s energiou motorovej myši vrhnem do dňa ktorý už nebude taký pochmúrny. Kým ale prejde môj návrh budem na predstavenia chodiť na 17tu a takto o tretej nad ránom o tom budem písať. Ha! A ako rada!

Dom Matice Slovenskej v Komárne. Jeho sála sa plnila naozaj rýchlo.

Plné hľadisko dávalo tušiť, že metóda "púšťania návnad" v podobe krátkych videí a zaujímavých informácií zabrala. Príbeh kráľovského páru dlho túžiacom po dieťati, ktorému sa narodila krásna Snehulienka, netreba asi nikomu predstavovať. Ak je tento príbeh spracovaný do muzikálovej podoby s nádhernými kostýmami a chytľavými piesňami, už to je základ úspechu. Na kostýmoch spolupracovali moja sestra a čiastočne aj mamina, preto viem koľko prebdených nocí si tá krása vyžiadala. Perfektná bola postava Temnej kráľovnej, Snehulienky, ale i škriatka Puka, ktorý zožal veľký úspech už v predchadzajucom muzikáli, no hľadisko bavil asi hlavne Poľovník - (Jožko Černek). Keď ho Temná kráľovná zavolala v hľadisku to zašumelo, lebo táto postava dodala celému predstaveniu akúsi komickú črtu. Ale aj to je pre muzikály Dramaťáku typické - nenásilnou formou trošku odľahčiť príbeh. Podarení boli aj trpaslíci, aj keď ich nebolo presne 7, ako ste zvyknutí z klasiky. Ich hlášky tiež publikum nie raz rozosmiali. Hrali ešte deti, s ktorými práca bola určite o to náročnejšia.

Podarení boli aj trpaslíci

Asi najväčší podiel na úspechu však mali dievčatá v úlohe Zrkadla a Temnej kráľovnej, ktoré mali najviac speváckych i hereckých vstupov.

Predstavenie trvalo 111 minút, no každá z nich stála za to a ja osobne sa už teším, kedy Jožko zase osloví Peťa Emmera, Janku, Robinu s nápadom urobiť zase niečo nové. Chvíľami to všetkým v Dramaťáku pôjde na nervy, chvíľami budú mať zo všetkého "kvalitnú ponorku", chvíľami bude v našich pracovni okrem Danielkovho štebotu znieť aj "špekulovanie" okolo kostýmov ... ale príde zase deň, keď budú nejaké bájne bytosti na centimetrovú škárku odhŕňať oponu (aby videli ako sa napĺňa hľadisko), keď sa budú technici modliť aby si technika nerobila čo chce ona ale čo od nej chcú oni, aby to svetluškám dobre svietilo, dovtedy sa my, diváci budeme tešiť na ďalší váš kultúrny počin.  Za ten vás radi, tak ako dnes, odmeníme niekolko minútovým potleskom aby ste si zase raz mohli povedať, že tie mesiace driny stáli za to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

KULTÚRA

BBC bude cez víkend pripravovať reláciu o slovenskej hudbe

World Music Festival v Bratislave pomôže zviditeľniť našu hudbu.


Už ste čítali?