ŠáLKKA čaju, dúšok poézie a Ľudo Potúček.

Autor: Eka Balašková | 26.5.2014 o 13:44 | Karma článku: 3,01 | Prečítané:  366x

Kto trošku sleduje môj blog, tomu Literárny klub komárňanských autorov šáLKKA netreba predstavovať. Kto ho nepozná nech len číta ďalej a možno sa nechá inšpirovať a príde medzi nás. Tak, ako na naše pozvanie prišiel 16. 5. aj autor krehkej básnickej zbierky, pán Ľudovít Potúček.

Počasie bolo také, že nebolo hodno psa von vyhnať. Lenže človek nie je pes a na stretnutie s príjemnými ľuďmi sa teší a tak by som sedela doma len v pripade, že by padali fúriky. Tie však očividne popadali do najbližšieho veľkoskladu pre stavebnictvo a nám musel stačiť výdatný dážď. Odradiť sa ním nedalo ani ďalších pár ľudí zmýšľaním podobným tomu môjmu. A určite neľutovali.  I keď práve "vďaka" počasiu stretnutie prebehle v komornej atmosfére. A možno práve preto bolo trošku osobnejšie, ako stretnutia, kde tvorí publikum aj 30 ľudí.

16 čiernych ruží je clivá kniha obsahujúca 33 básní, plná smútku, ale niekde "tam" prebleskuje aj nádej ktorá sa "potvrdzuje" v záverečnej básní Vianočná, ktorá je prekladom z maďarčiny. Autor ju venoval svojmu učiteľovi Slovenčiny, ktorý v ňom nie len objavil, ale aj začal rozvíjať literárny talent. S veľkou úctou o pánu učiteľovi rozprával aj na našom stretnutí.

Myslím, že keď bude mať moja duša "čiernu chvíľu" zalistujem si v tejto knižke, vezmem lupu a nahlas si prečítam 2-3 básne ... Ďakujem za verše, no a v mene členov klubu sáLKKA za veľmi príjemné stretnutie.

Člen klubu šáLKKA, ing Miroslav Priecel, venoval autorovi básnickej zbierky báseň napísanú len pre neho. Báseň na stretnutí odznela v podaní jej autora. (E B)
Čítanie poézie veľmi príjemne doplnila hudobným doprovodom pani Eva Ďurčová a jej husle. (E B)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Policajti, kresťania a teraz aj moslimovia. Džihádisti chcú rozvrátiť celý Egypt

Egyptská vláda si na boji s terorizmom buduje moc.

SVET

Teroristi útočili v egyptskej mešite, zabili najmenej 235 ľudí

Bombový útok smeroval na členov bezpečnostných síl.

KOMENTÁRE

Richter je len začiatok

Intelektuálny a marketingový trust Smeru momentálne pracuje na revitalizačnom programe.


Už ste čítali?