Pohľadnica ako koníček? Nie. Závislosť!

Autor: Eka Balašková | 8.6.2017 o 18:39 | Karma článku: 2,24 | Prečítané:  519x

Bol silvestrovský večer. Janka s rodinou od nás odišli, rodičia pozerali nejaký ten program a ja som "zaliezla" do svojej izby k sociálnej sieti. Kamarátka z Čiech dala na nástenku svoju bilanciu v postcrossingu. 

Nechcela som byť "za sprostú" a tak som začala gúgliť. Do roka 2016 som vstúpila už ako registrovaný účastník http://www,postcrossing.com 

V prvých hodinách nového roka som si nadšene vyžrebovala svojich prvých 5 adries. Úplne prvou bola Julia z Moskvy.  Dievčinka dostala niečo, čo by som dnes už určite neposlala - obyčajné srdečné blahoželanie, na ktorého rub som jej popriala všetko dobré v novom roku. Nejako podobne vyzeralo všetkých päť mojich prvých kúskov.

Popoludní 1. januára nám nasnežilo a ja som vedela, že ak to vydrží, von sa nejaký čas nedostanem. Tak som začala googliť. Pod heslom "pohľadnice" som toho nenašla veľa, miestami niekde nejaký e-shop, v ktorom sa dalo objednať si turistické kúsky. Vyhľadávanie v češtine bolo úspešnejšie. A ja som od údivu otvárala oči aj ústa. Objavila som úplne iný svet - predtým by mi v živote nenapadlo, že existujú pohľadnice s motívom povedzme lavičky v parku, mestského autobusu, koľajníc, či tabuľky čokolády

Medzitým som na sociálnej sieti objavila dosť veľkú a aktívnu komunitu českých a slovenských postcrosserov. Tam mi poradili, ako si upraviť profil na vyššie menovanej stránke, čo napísať na pohľadnicu a vysvetlili nejaké tie pojmy používané v postcrossingu. 

Po niečo vyše týždni mi prišlo prvé "hurray" - oznámenie, že moja pohľadnica bola doručená. Predpokladám, že adresát nebol ktovieako nadšený, keďže v ňom stálo niečo v zmysle "Hello Eka, thank you for your postcard. Happy postcrossing!" Priznám sa, že takéto hurray píšem, ak ma pohľadnica nenadchla.

No a v jeden zasnežený deň prišla moja prvá pohľadnica. Bola z Nemecka a sú na nej nejaké papagáje. Bola som šťastná, ako blcha! 

Odvtedy som dostala stovky krásnych, aj menej pekných pohľadníc, či už cez oficiálnu stránku, alebo ako direct swap (priama výmena), alebo cez rôzne súťaže na sociálnej sieti, ale o tom v niektorom z ďalších článkov. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Bodka za obamovskou érou a Danko zasa vyskakuje (Schutzov týždeň)

Zvláštna pochvala letí Macronovi, ktorý sa 15 rokov po Iraku nezľakol zaujať hodnotový postoj, a tým zvýrazniť jednotu Západu.

BRATISLAVA

Bratislava má novú atrakciu. Prechádzku vo výške 85 metrov

Záujemcovia sa môžu pokochať výhľadom z parapetnej rímsy okolo reštaurácie Ufo.


Už ste čítali?